Vzdelávacie weby

nájdené vzdelávacie weby: 124   Popularita | Názov | Dátum vloženia

Online prednášky, odborné a vzdelávacie videá, dokumenty, videotutoriály, relácie a aj nejaké filmy. Niektoré videá sú v angličtine niektoré v češtine (anglické videá sú zvyčajne s titulkami).

Rôzne mapy (satelitné, cestné...) s prepojením na informácie o miestach. Položky sú prehľadne kategorizované, takže nie je problém vyhľadať napríklad hotely, parky alebo obchody na určitom území. Aj keď sú informácie prepojené s Wikipédiou, podpora slovenského jazyka je zatiaľ minimálna.

Učenie cudzích jazykov formou testov. K dispozícii je učenie angličtiny, nemčiny, španiečiny, ruštiny, taliančiny a francúzštiny.

Rôzne online slovníky: prekladové slovníky, slovník cudzích slov, synonimický slovník, frazeologický slovník, nárečové slovníky, slovníky mien...

Učenie angličtiny online. Na stránkach nájdete množstvo užitočných funkcií: gramatika angličtiny, kompletné texty, učenie slovnej zásoby, výslovnosti aj rôzne testy.

Videá, návody, recepty, tipy, triky a rady z rôznych oblastí.

Naučte sa, ako veci fungujú. Portál HowStuffWorks vysvetľuje tisícky zaujímavých tém pomocou názorných obrázkov, videí aj interaktívnych aplikácií.

Agregátor voľne dostupných prednášok určených na vzdelávanie. Ide o vzdelávacie prednášky prevažne z prostredia univerzít.

Všetko, čo študent potrebuje - referáty, ťaháky, čitateľský denník, slohy, úvahy, SOČ, životopisy

Stránka s veľkým počtom referátov, prednášok, maturitných otázok, diplomoviek a iných študentských prác.

Interaktívna prehliadka ľudského tela. Kostra človeka, svaly, orgány zo všetkých pohľadov.

Zlatý fond denníka SME je digitalizovanou zbierkou diel klasikov slovenskej literatúry.

Online anglické slovníky: prekladové slovníky, slovník výslovnosti (vrátane audionahrávok), slovník fráz, ekonomický slovník a zopár ďalších užutočných anglických slovníkov. 

Kurzy základnej počítačovej gramotnosti. Nájdete tu aj kurzy pre úplných začiatočníkov, na ktorých sa prioritne zameriava. 

Katalóg vzdelávacích médií: audioknihy a elektornické knihy (e-book) na stiahnutie, filmy, množstvo vzdelávacích kurzov z univerzít, odkazy na vzdelávacie stránky a kopu ďalších sekcií určených na vzdelávanie.

Pohodová matematika je zameraná na vysvetlenie a precvičenie učiva matematiky základnej a strednej školy. V rámci výkladu učiva obsahuje riešené príklady, ku každej téme i neriešené úlohy a k jednotlivým celkom testy.

Tipy, triky, návody a rady z najrôznejších oblastí života: učenie a vzdelávanie, šport, zábava, domáce práce, vzťahy, domácnosť, záhrada, hranie na hudobné nástroje...

Vizuálny slovník: pojmy sú rozdelené do kategórií a podrobne vysvetlené (opísané) na obrázkoch.

Encyklopédia života obsahuje informácie o živočíchoch a ich existencii na našej planéte v posledných rokoch.

edX

Vzdelávacie kurzy online z najprestížnejších svetových univerzít.