Vzdelávacie weby

nájdené vzdelávacie weby: 124   Popularita | Názov | Dátum vloženia

DBPedia je voľne dostupná otvorená databáza informácií. Informácie sú štruktúrované a ich hlanvým zdrojom je najmä Wikipédia.

Zbierka matematických a algoritmických (programovacích) príkladov

Databáza číslených postupností. Stačí zadať postupnosť čísiel a aplikácia sa pokúsi odhaliť typ postupnosti.

Prekladový slovník firmy Microsoft, ktorý umožňuje prekladať slová, texty aj celé webové stránky. K dispozícii je  takteiž vypočutie prekladu a automatická detekcia jazyka.

Rôzne slovenské slovníky: slovník skratiek, slovník starých výrazov, glosár mien.

Príklady z matematiky, fyziky a chémie prehľadne triedené do kategórií.

Agregátor vzdelávacích prednášok a kurzov. Vzdelávacie videá sú prehľadne kategorizované.

Web poskytujúci výklad učiva z matematiky vrátane príkladov.

Web poskytujúci výklad učiva z fyziky vrátane príkladov.

Referáty a ťaháky pre žiakov a študentov. Prečítajte, vytlačte alebo uložte si referáty, ťaháky, slohy, SOČ, maturitné otázky a ďalšie.

Univerzita pre moderné Slovensko ponúka online štúdium ekonomických predmetov. Prednášky sú roztriedené podľa ročníkov a trimestrov. Obsahovo sú z rôznych oblasti ekonómie a ich prednosťou je jednoduchosť.

Prekladové slovníky.

Periodická sústava prvkov vrátane informácií o jednotlivých chemických prvkoch a videoprezentácii ku každému chemickému prvku.

Videonávody z kategórie Ako na to. Tipy, triky a rady z rôznych oblastí.

YouTube väčšinou poznáme ako portál s videami. Jeho súčasťou je však aj sekcia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a v nej nájdete množstvo zaujímavých videí.

Freebase je voľne dostupná otvorená databáza informácií. Informácie sú štruktúrované a ich zdrojom je viacero webo vrátane Wikipédie alebo Musicbrainz.

Otvorená hudobná databáza: zdroj informácií o hudbe vrátane spevákov, speváčiek, hudobných skupín, pesničiek s textami a mnoho ďalšieho

Portál eAktovka sprístupňuje učebnice v digitálnej forme žiakom a učiteľom základných a stredných škôl. Učebnice sú prístupné bezplatne a pre všetkých, ktorí sa na portáli zaregistrujú.

Informácie pre cestovateľov o štátoch vrátane krátkych dokumentárnych videí.

Prehľad učiva z matematiky. Vzdelávací web zameraný pre žiakov a študentov. Učivo je kategorizované pre základné, stredné aj vysoké školy.