Vzdelávacie weby

nájdené vzdelávacie weby: 124   Popularita | Názov | Dátum vloženia

Online terminály a vývojové nástroje k viacerým programovacím a skriptovacím jazykom.

Zbierka niekoľkých vedomostných testov z rôznych oblastí.

Testy z rôznych oblastí. 

Znalostné testy z rôznych oblastí.

Učenie programovacieho jazyka PHP vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie skriptovacieho jazyka Javascript vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie skriptovacieho jazyka Shell vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka C# vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka C vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka Java vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka Python vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Online slovník a prekladač textu medzi rôznymi cudzími jazykmi. 

Sprievodca anglickou gramatikou: spoločník na učenie anglickej gramatiky.

Livemocha ponúka online výuku cudzích jazykov. K dispozícii je 35 jazykov vrátane slovenčiny.

Project Gutenberg je digitálna knižnica, združujúca viac ako 38000 titulov. Tieto tituly sú dostupné na stiahnutie zadarmo. Väčšina textov je v anglickom jazyku, no knižnica obsahuje aj neanglické texty. Knižky sa dajú stiahnuť v rôznych formátoch - HTML, PDF, EPUB, MOBI atď. Knižnica umožňuje vyhľadávať tituly v katalógu.

Učebná pomôcka pre potreby výučby fyziky

Stránka obsahujúca encyklopedické texty, slovníky, atlas a informácie o historických udalostiach.

Hra na lokalizáciu miest na základe obrázkov z Google Street View.

Ozvučené frazeologické slovníky a tematické slovníky pre mnohé cudzie jazyky: angličtina, španielčina, francúzština, taliančina, nemčina, ruština, fínčina. Súčasťou portálu je hľadanie jazykového partnera pre precvičovanie jazyka.

Učenie angličtiny sledovaním videí s titulkami, filmových trailerov a hudobných videí.