Biológia človeka - otázky

logo

Kvízové otázky a testy z kategórie Biológia človeka
V tejto kategórii nájdete množstvo otázok o ľudskom tele, jeho stavbe a fungovaní. Otázky sú usporiadané do podkategórií podľa orgánových sústav a sú spracované ideálne pre študentov gymnázií a maturantov z biológie, ale aj pre tých, ktorí sa chcú o ľudskom tele dozvedieť viac.


Biológia človeka - tréning Biológia človeka - kvíz

Biológia človeka - kvízy

Zoznam vedomostných otázok a testov z oblasti Biológia človeka.

Aké sú vaše vedomosti o pľúcach? Chceli by ste sa o nich dozvedieť viac? Potom neváhajte a otestujte sa. Okrem otázok o pľúcach tu nájdete otázky aj o ďalších orgánoch dýchacej sústavy.

Vedeli ste, že väčšinu našeho organizmu tvorí voda? Otestujte svoje vedomosti o krvi a jej zložkách, o miazge, aj o ďalších telových tekutinách.

Otestujte svoje vedomosti o nervovej sústave a zmysloch. V tejto kategórii nájdete testové otázky o štruktúre a funkcii nervového systému človeka, od neurónu až po mozog a miechu. Rovnako sú tu zaradené otázky o zmyslových orgánoch.

Ako ste na tom so svojimi vedomosťami o krvnom obehu človeka, o stavbe a funkcii srdca? Srdce je najdôležitejším orgánom človeka. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom, ako funguje, tieto otázky sú pre vás.

Táto kategória obsahuje otázky o pohybovom systéme človeka - od kostí a chrupiek až po šľachy a svaly. Ak sa chcete dozvedieť viac o pohybe nášho tela, neváhajte sa otestovať.

Aké sú vaše vedomosti o mužskej a ženskej rozmnožovacej sústave a o tehotenstve? Otestujte sa. Nájdete tu otázky o anatómii a funkcii pohlavných orgánov, ako aj o priebehu tehotenstva.

V tejto kategórii nájdete testové otázky o stavbe tráviacej sústavy, o jednotlivých orgánoch, z ktorých je zložená a o ich funkcii. Neváhajte sa otestovať.

Čo viete o vylučovaní odpadových látok z tela? Je to zložitý proces, ktorého súčasťou nie je iba tvorba moča. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, vyskúšajte otázky v tejto kategórii.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o metabolizme a jeho cestách v organizme, či len získať viac praktických vedomostí o výžive a výživných látkach, táto kategória testových otázok je určená pre vás.