Dokážete rozoznať slová, ktoré sa dajú vytvoriť z písmen? V tomto teste si overíte znalosť slovnej zásoby a verbálnu inteligenciu, čiže schopnosť rozpoznať slová. Nezabúdajte, že musíte použiť každé písmeno v rovnakom počte, koľkokrát je uvedené v zadaní. A vlastné mená sa nepoužívajú :)

Latinské citáty a múdrosti počul asi každý z nás. Ale nie vždy si ľahko vybavíme slovenský význam. Dokážete správne určiť slovenský význam týchto latinských citátov? Overte si svoje vedomosti z najznámejších latinských citátov. 

Ako dobre poznáte slová, ktoré používa dnešná mladá generácia? Overte si znalosť slovnej zásoby mladých ľudí. Zistíte, či by ste im vôbec porozumeli. Kvíz zameraný na slangové slová, ktoré sú súčasťou jazyka mladých ľudí. Poznáte význam slov guap, swipe, creek alebo geek? 

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v mesiaci september? Populárne osobnosti septembrovej histórie.  Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v septembri. 

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v auguste? Populárne osobnosti augustovej histórie.  Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci august. 

Populárne osobnosti júlovej histórie. Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v júli? Kvíz zameraný na svetové a slovenské júlové významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci júl. 

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v júni? Kvíz zameraný na svetové a slovenské júnové významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci jún. Populárne ženy a muži našej júnovej histórie.

Ktoré významné osobnosti sa narodili v máji? Kvíz zameraný na svetové a slovenské májové významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci máj. Populárne ženy a muži našej májovej histórie.

Blížia sa sviatky Veľkej noci, a tak prinášame vzdelávací Veľkonočný kvíz, aby ste si overili svoje vedomosti týkajúce sa Veľkonočných sviatkov. Ako dobre poznáte zvyky a našu históriu týkajúcu sa Veľkonočných sviatkov?  

Blíži sa apríl a s ním tradičný aprílový kvíz. Ktoré významné osobnosti sa narodili v mesiaci apríl? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v apríli. Populárne ženy a muži našej aprílovej histórie.

Poznáte Ľudovíta Štúra? Každý Slovák by mal. Ľudovít Štúr patril k najvýznamnejším osobnostiam slovenských dejín. Poďme si otestovať naše vedomosti o tejto dôležitej osobe.

Ktoré významné osobnosti sa narodili v marci? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci marec. Populárne ženy a muži našej marcovej histórie.

Na Slovensku máme vysokoškolské vzdelanie rozdelené do troch stupňov štúdia. Každý stupeň vzdelania má svoj význam, hoci aj mnohí absolventi štúdia netušia, v čom spočíva rozdiel medzi nimi. Skúsme sa lepšie pozrieť na to, čo vlastne vysokoškolské vzdelanie na jednotlivých stupňoch prináša do života bežných absolventov vysokých škôl, a podľa čoho b...

Ktoré významné osobnosti sa narodili vo februári? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci február. Populárne ženy a muži našej februárovej histórie.

Kto sa narodil v januári? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci január. Populárne ženy a muži našej histórie.

Čo sa udialo na webe kvizy.eu v roku 2022? S koncom roka prichádza sumarizácia diania na tomto portáli. Okrem iného sa dozviete, aké nové kvízy a testy na webe pribudli alebo ktoré sekcie boli vytvorené či vylepšené.

Poznáte zimné pranostiky a porekadlá? Prichádza obdobie zimy, a tak si môžete overiť svoje vedomosti týkajúce sa múdrostí, porekadiel, pranostík a povier pre zimu. Zimný zábavný kvíz je tu pre otestovanie vašich vedomostí o nadchádzajúcich zimných dňoch a dlhých zimných nociach.

December sa blíži, a s ním prichádza posledný diel tradičného historického kvízu zameraného na naše dejiny. Decembrový historický kvíz overí vaše vedomosti z historických udalostí, ktoré sa stali v tento mesiac. Viete, čo významné sa stalo v našich dejinách počas decembra? 

Určovanie tvarov slovenských slov je často náročná úloha aj pre fanúšikov slovenského jazyka. Mnohé slovenské slová používajú netypické tvary slov, čo používanie slovenčiny komplikuje. Dokážete určiť správny tvar slov, ktoré sa nachádzajú v tomto vedomostnom teste? Overte si svoje vedomosti z tvorby a používania slovenských slov formou kvízových ot...

Čo významné sa stalo v našej histórii v mesiaci november? Novembrový historický kvíz je to pre vás, a opäť si môžete overiť svoje vedomosti týkajúce sa dejín a histórie. Otestujte si svoje vedomosti a zistite, ktoré novembrové historické udalosti by sme mali poznať. 

Porekadlá sú múdrosti našich predkov. Niektoré sa omieľajú dookola, no niektoré sú menej známe. Ako dobre poznáte tradičné slovenské porekadlá a koľko z nich sa vám podarí správne doplniť? Otestujte si svoje znalosti z tradičných ľudových múdrostí. 

Čo významné sa stalo v októbri? Poznáte historické udalosti, ktoré sa udiali v mesiaci október? Historický októbrový kvíz je tu pre vás, aby ste si nielen overili svoje vedomosti a znalosti týkajúce sa významných októbrových dní našej histórie, ale sa aj niečo nové naučili. 

Ako dobre poznáte jesenné pranostiky a porekadlá? Prichádza jeseň, čas overiť si svoje vedomosti týkajúce sa jesenných múdrostí, porekadiel, pranostík a povier. Viete čo si pre vás jeseň pripravila? Jesenný zábavný kvíz je tu na otestovanie vedomostí o nadchádzajúcich jesenných dňoch.

So začiatkom školského roka prichádza ideálny čas oprášiť si vedomosti zo slovenského pravopisu a gramatiky. Ak ste na hodinách slovenčiny pracovali ako včeličky, vyriešiť nasledujúci gramatický kvíz zameraný na slovenský pravopis by pre vás nemal byť problém. Test zo slovenského pravopisu a gramatiky na začiatok nového školského roku je tu pre vás...

S príchodom septembra prichádza septembrový historický kvíz. Znovu si môžete overiť svoje vedomosti z dejín, ktoré sa viažu na tento mesiac. Viete, aké významné historické udalosti a míľniky sa stali v tomto mesiaci a v ktorom roku to bolo?

Ako dobre poznáte ostrovy? Vedomostný kvíz o ostrovoch overí vaše znalosti týkajúce sa najznámejších ostrovov a súostroví na našej planéte. Viete, že aj na Slovensku máme skutočný ostrov? Možno sa tiež dozviete, kde leží legendárny ostrov Atlantída.