Články v kategórii: kvízy

Základné otázky o Európskej únii. Vedomostný kvíz určený pre všetkých, ktorí si chcú overiť svoje vedomosti o Európskej únii, jej histórii, dôležitých míľnikoch a vplyve na náš každodenný život. Dokážete odpovedať na základné otázky o Európskej únii? Overte si svoje vedomosti a možno sa aj niečo naučíte.

8 jednoduchých testových otázok o používaní zámen v slovenčine. Veríte si, že viete správne písať zámená? Dokážete uhádnuť, aké i alebo y sa píše pri používaní zámen ona? Ak vám robí problém gramatika zámen, otestujte si svoje vedomosti v tomto kvíze, pri ktorom sa aj niečo naučíte.

Poznáte zaujímavosti o Mesiaci? Tento kvíz vás prevedie fascinujúcimi informáciami týkajucimi sa nášho Mesiaca. Odhalíte tajomnú históriu návštevníkov či vlastností objektu, ktorý tísicky rokov krúži nad našimi hlavami a okolo našej planéty Zem. Vedomosti o mesiaci skryté v niekoľkých otázkach...

Prinášame pokračovanie vedomostného kvízu, ktoré overí vaše vedomosti ohľadom používania slov mladých ľudí. Ako dobre poznáte slová, ktoré používa mladá generácia? Overte si svoju slovnú zásobu zo slovníka mladých ľudí.

Poznáte pravidlá slovenského pravopisu a správne písanie i-y po písmene x? V tomto pravopisnom kvíze si môžete overiť, ako dobre viete určiť tvrdé y a mäkké i v slovách po písmene x. Vybrané slová po X síce v slovenčine nemáme, ale zato máme veľa slov, kde stojíme pred touto dilemou. Koľko chýb v texte objavíte?

Vedomostný kvíz o slovnom spojení Veselé Vianoce. Zvládnete určiť, ako správne povedať Veselé Vianoce v cudzích jazykoch? Vianočný kvíz v sebe skrýva tradičné vianočné želania v rôznych cudzích jazykoch, a vašou úlohou je správne identifikovať, o aký jazyk ide. Možno sa aj pri kvízovaní zapotíte (čo nemusí byť v zime na škodu :)

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v decembri? Populárne osobnosti decembrovej histórie.  Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v decembri. 

Výber citátov a múdrostí. Otestujte sa, ako dobre poznáte populárne citáty a múdrosti. Vedomostný kvíz na naštartovanie dňa a donútenie mozgu, aby začal rozmýšľať :)

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v novembri? Populárne osobnosti novembrovej histórie. Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci november. 

Niektoré latinské výroky sa stali natoľko populárne, že sa dnes používajú aj v našom jazyku, dokonca aj v bežnej hovorenej reči. Dokážete správne interpretovať, čo nasledovné latinské citáty a výroky znamenajú?

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v mesiaci október? Populárne osobnosti októbrovej histórie.  Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v októbri. 

Dokážete rozoznať slová, ktoré sa dajú vytvoriť z písmen? V tomto teste si overíte znalosť slovnej zásoby a verbálnu inteligenciu, čiže schopnosť rozpoznať slová. Nezabúdajte, že musíte použiť každé písmeno v rovnakom počte, koľkokrát je uvedené v zadaní. A vlastné mená sa nepoužívajú :)

Latinské citáty a múdrosti počul asi každý z nás. Ale nie vždy si ľahko vybavíme slovenský význam. Dokážete správne určiť slovenský význam týchto latinských citátov? Overte si svoje vedomosti z najznámejších latinských citátov. 

Ako dobre poznáte slová, ktoré používa dnešná mladá generácia? Overte si znalosť slovnej zásoby mladých ľudí. Zistíte, či by ste im vôbec porozumeli. Kvíz zameraný na slangové slová, ktoré sú súčasťou jazyka mladých ľudí. Poznáte význam slov guap, swipe, creek alebo geek? 

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v mesiaci september? Populárne osobnosti septembrovej histórie.  Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v septembri. 

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v auguste? Populárne osobnosti augustovej histórie.  Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci august. 

Populárne osobnosti júlovej histórie. Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v júli? Kvíz zameraný na svetové a slovenské júlové významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci júl. 

Poznáte významné osobnosti, ktoré sa narodili v júni? Kvíz zameraný na svetové a slovenské júnové významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci jún. Populárne ženy a muži našej júnovej histórie.

Ktoré významné osobnosti sa narodili v máji? Kvíz zameraný na svetové a slovenské májové významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci máj. Populárne ženy a muži našej májovej histórie.

Blížia sa sviatky Veľkej noci, a tak prinášame vzdelávací Veľkonočný kvíz, aby ste si overili svoje vedomosti týkajúce sa Veľkonočných sviatkov. Ako dobre poznáte zvyky a našu históriu týkajúcu sa Veľkonočných sviatkov?  

Blíži sa apríl a s ním tradičný aprílový kvíz. Ktoré významné osobnosti sa narodili v mesiaci apríl? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v apríli. Populárne ženy a muži našej aprílovej histórie.

Poznáte Ľudovíta Štúra? Každý Slovák by mal. Ľudovít Štúr patril k najvýznamnejším osobnostiam slovenských dejín. Poďme si otestovať naše vedomosti o tejto dôležitej osobe.

Ktoré významné osobnosti sa narodili v marci? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci marec. Populárne ženy a muži našej marcovej histórie.

Ktoré významné osobnosti sa narodili vo februári? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci február. Populárne ženy a muži našej februárovej histórie.

Kto sa narodil v januári? Kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet, vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa v mesiaci január. Populárne ženy a muži našej histórie.

Poznáte zimné pranostiky a porekadlá? Prichádza obdobie zimy, a tak si môžete overiť svoje vedomosti týkajúce sa múdrostí, porekadiel, pranostík a povier pre zimu. Zimný zábavný kvíz je tu pre otestovanie vašich vedomostí o nadchádzajúcich zimných dňoch a dlhých zimných nociach.

December sa blíži, a s ním prichádza posledný diel tradičného historického kvízu zameraného na naše dejiny. Decembrový historický kvíz overí vaše vedomosti z historických udalostí, ktoré sa stali v tento mesiac. Viete, čo významné sa stalo v našich dejinách počas decembra? 

Určovanie tvarov slovenských slov je často náročná úloha aj pre fanúšikov slovenského jazyka. Mnohé slovenské slová používajú netypické tvary slov, čo používanie slovenčiny komplikuje. Dokážete určiť správny tvar slov, ktoré sa nachádzajú v tomto vedomostnom teste? Overte si svoje vedomosti z tvorby a používania slovenských slov formou kvízových ot...