Posledné novinky

Databáza slov pre Scrabble a podobné slovné hry, generátor slov a anagramy (slová z písmen).

Admin (20. 9. 2023)

Latinské citáty od známych osobností ako Július Cézar, Hannibal, Horatius, Cicero či Publius Vergilius Maro.

Admin (7. 7. 2023)

Web postupne rastie, pribúdajú nové sekcie, a už je toho toľko, že sa tu dá ľahko stratiť. Vytvorili sme preto náš katalóg vzdelávacích aplikácii, hier a sekcií, ktoré môžete na tomto webe nájsť.

Mapa webu 

Admin (20. 1. 2023)

Sekciu citátov a múdrostí sme rozšírili o Murphyho zákony. Murphyho zákony sú citáty so zábavnou pointou, ktoré poukazujú na to, čo všetko sa môže pokaziť. Niekedy sa tieto citáty nazývajú aj tzv. zákony schválnosti. Ak sa vám zrovna nedarí, oplatí sa začítať. 

Admin (1. 8. 2022)

Kvízy a testy z ukrajinského jazyka, teória ukrajinčiny, hry na učenie ukrajinských slovíčok... 

Admin (1. 4. 2022)

Máte radi krížovky či podobné hry so slovami vyžadujúce slovnú zásobu? Hľadáte slová podľa písmen? Vytvorili sme nový krížovkárský slovník obsahujúci zoznam slov podľa kategórie slovnej zásoby. Ide o slovíčka, ktoré sa často vyskytujú v rôznych slovných hrách ako je krížovka či slovné hlavolamy. Vyhľadávanie slov podľa pozície písmen uľahčí rýchle nájdenie hľadaného slova. krížovkársky slovník online 

Admin (19. 2. 2022)

Máte dobrú slovnú zásobu? Dokážete vytvoriť všetky slová z uvedených písmen? Každý deň nový hlavolam na precvičenie slovnej zásoby. Vašou úlohou je poskladať čo najviac slovenských slov z uvedených písmen. slovotvor - vytvor čo najviac slov 

Admin (27. 12. 2021)

V encyklopédii sme sprístupnili nové sekciu zameranú na farby. Okrem databázy pomenovaných a bezpečných farieb s podrobnými informáciami o farebných odtieňoch a farebných prechodoch si tiež môžete zobraziť monochromatické odtiene jednotlivých farieb, sledovať farebné zložky či spraviť si test zo slovenských názvov farieb.

Admin (26. 8. 2020)

Digitálna encyklopédia bola rozšírená o sekciu dejiny, v ktorej môžete nájsť historické udalosti znázornené na časovej osi z rôznych oblastí: bitky a vojny, objavy a vynálezy, historické listiny a mnohé ďalšie.

Admin (28. 2. 2020)