Rýmovací slovník

Vyhľadávanie rýmov pre slovenské slová

Vyhľadávač rýmov (tiež známy ako rýmovací slovník alebo retrográdny slovík) umožňuje nájsť rýmy pre slovenské slová. Pre vyhľadanie rýmu stačí zadať slovo a koniec slova (počet písmen od konca, na ktoré sa slovo rýmuje). Slovník rýmov môžete využiť pri písaní básní alebo piesní. Vymýšľanie rýmov nie je jednoduché, a preto sme vytvorili automatický generátor rýmov, ktorý môžete využiť pre vašu tvorbu rýmov. Pri hľadaní rýmu si môžete zvoliť, či sa má zohľadniť diakritika alebo sa budú hľadať rýmy bez ohľadu na mäkčene a dĺžne.


Vyhľadávanie slov, ktoré končia na príponu

rým pre slovo
písmená
diakritika


Rýmy na bok - zakladný tvar slova

Slovo bok v citátoch, výrokoch a múdrych vetách

Za úspechom mocných mužov zväčša stoja ženy po ich boku.

Zobleč ma, zobuj ma, ulož ma, prikry ma, obráť ma na bok, pokrižuj ma, potom usnem sám.

Na svätého Pavla medveď sa na druhý bok obráti.

Zvíťazíme, ak budeme my Česi a Slováci, vždycky po boku. Keď sa podarí niekomu nás rozdvojiť, potom bude s nami zle. V jednote je sila. Prvou zásadou nášho boja je jednota a svornosť. To si, bratia, pamätajme.

S takými bokmi by sa pred desiatimi tisícami rokov mohla stať bohyňou plodnosti.

Medveď vraj na Pavla vyjde z brlohu a ak je pekne a mrzne, ľahne si na druhý bok. No ak je odmäk, znovu sa položí na ten istý bok.

Najdôležitejšou úlohou priateľa je, aby ti bol nablízku, keď sa mýliš. Keď máš pravdu, nájdeš po svojom boku takmer všetkých.

Žarty bokom!

Po boku osudu tróni ako riadiaca sila vôľa.

Jedenie je vrcholne nespravodlivá vec. Každý kúsok zostane v ústach maximálne dve minúty, dve hodiny v žalúdku, ale tri mesiace na bokoch.