Vzdelávacie weby

Katalóg webov, ktoré poskytujú online materiály na vzdelávanie alebo vzdelávacie online kurzy. Ak poznáte nejaký užitočný vzdelávací web, budeme radi, ak nám o ňom poviete (napíšte do fóra alebo pošlite správu redaktorom).

všetky vzdelávacie weby Interaktívna aplikácia

nájdené vzdelávacie weby: 29   Popularita | Názov | Dátum vloženia

Wolfram Alpha je online kalkulačka, ktorá dokáže počítať aj zložité rovnice, vykreslovať grafy, počítať fyzikálne príklady a obsahuje kopec ďalších užitočných funkcií.

Učenie slovnej zásoby (slovíčok) hravou formou. Slová sú rozdelené do kategórií a sú k nim priradené obrázky a zvukové záznamy.

Vzdelávací portál, ktorý poskytuje množstvo materiálov, videí a interaktívnych aplikácií a hier pre pohodlné vzdelávanie z domu. Určený je najmä pre študentov základných škôl a gymnázií.

Online kurz prvej pomoci rozdelený do menších lekcií. Kurz je možné ukončiť záverečným testom.

Rôzne mapy (satelitné, cestné...) s prepojením na informácie o miestach. Položky sú prehľadne kategorizované, takže nie je problém vyhľadať napríklad hotely, parky alebo obchody na určitom území. Aj keď sú informácie prepojené s Wikipédiou, podpora slovenského jazyka je zatiaľ minimálna.

Učenie cudzích jazykov formou testov. K dispozícii je učenie angličtiny, nemčiny, španiečiny, ruštiny, taliančiny a francúzštiny.

Naučte sa, ako veci fungujú. Portál HowStuffWorks vysvetľuje tisícky zaujímavých tém pomocou názorných obrázkov, videí aj interaktívnych aplikácií.

Interaktívna prehliadka ľudského tela. Kostra človeka, svaly, orgány zo všetkých pohľadov.

Vizuálny slovník: pojmy sú rozdelené do kategórií a podrobne vysvetlené (opísané) na obrázkoch.

Encyklopédia života obsahuje informácie o živočíchoch a ich existencii na našej planéte v posledných rokoch.

Aplikácia na prehľadné znázornenie trendov vo svetovej ekonomike a populácií od historických údajov po súčasnosť.

Vzdelávacie kurzy online z rôznych kategórií.

Projekt zameraný na testovanie študentov základných škôl z matematiky a fyziky.

Interaktívna prehliadka ľudského tela.

Online webová kalkulačka na počítanie rovníc vrátane vysvetlenia jednotlivých krokov, zobrazenia grafov a mnoho ďalšieho.

Tvorivá dielňa pre deti - online tvorba hier, animácií, príbehov s možnosťou zdieľania sovjich výtvorov v komunite.

Online terminály a vývojové nástroje k viacerým programovacím a skriptovacím jazykom.

Učenie programovacieho jazyka PHP vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie skriptovacieho jazyka Javascript vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie skriptovacieho jazyka Shell vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.