Vzdelávacie weby - IT, počítače

Katalóg webov, ktoré poskytujú online materiály na vzdelávanie alebo vzdelávacie online kurzy. Ak poznáte nejaký užitočný vzdelávací web, budeme radi, ak nám o ňom poviete (napíšte do fóra alebo pošlite správu redaktorom).

všetky vzdelávacie weby IT, počítače

nájdené vzdelávacie weby: 15   Popularita | Názov | Dátum vloženia

CodeCademy poskytuje zadarmo online kurzy programovania.

Kurzy základnej počítačovej gramotnosti. Nájdete tu aj kurzy pre úplných začiatočníkov, na ktorých sa prioritne zameriava. 

Vzdelávací projekt pre deti o Internete a jeho nástrahách. Hlavnú časť tvorí vzdelávací animovaný seriál, ktorý zobrazuje príbehy o bačovi, valachovi a naivných ovečkách, na ktorých číhajú nebezbečenstvá vo svete médií a internetu. 

Vzdelávacie kurzy online z rôznych kategórií.

Wiki projekt venovaný tvorbe počítačových hier obsahujúci množstvo návodov a zdrojových kódov v rôznych programovacích jazykoch. Súčasťou webu je diskusné fórum.

Tvorivá dielňa pre deti - online tvorba hier, animácií, príbehov s možnosťou zdieľania sovjich výtvorov v komunite.

YouTuber Jirka Král zdieľa svoje skúsenostiu s bezpečnosťou na internete.

Online terminály a vývojové nástroje k viacerým programovacím a skriptovacím jazykom.

Učenie programovacieho jazyka PHP vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie skriptovacieho jazyka Javascript vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie skriptovacieho jazyka Shell vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka C# vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka C vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka Java vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.

Učenie programovacieho jazyka Python vrátane aplikácie na testovanie skriptov. Súčasťou webu sú odkazy na voľne dostupné vzdelávacie videá.