Vzdelávacie weby - Slovníky

Katalóg webov, ktoré poskytujú online materiály na vzdelávanie alebo vzdelávacie online kurzy. Ak poznáte nejaký užitočný vzdelávací web, budeme radi, ak nám o ňom poviete (napíšte do fóra alebo pošlite správu redaktorom).

všetky vzdelávacie weby Slovníky

nájdené vzdelávacie weby: 15   Popularita | Názov | Dátum vloženia

Prekladový slovník od firmy Google, ktorý môžete preložiť text aj celú webovú stránku. K dispozícii je aj vypočutie prekladu a automatická detekcia jazyka. K dispozícii sú preklady do viac ako 70 svetových jazykov.

Prekladové a obrázkové slovníky pre rôzne jazyky. Veľké množstvo slovníkov pre online aj offline použitie (na stiahnutie do počítača).

Slovník výrazov a fráz vrátane výslovnosti a audio záznamu v rôznych prízvukoch a vzorových príkladov použitia. Projekt Wiktionary je dosupný pre viaceré svetové jazyky.

Online slovníky: prekladový slovník, slovník slovenského pravopisu, synonimický slovník a slovník cudzích slov.

Rôzne online slovníky: prekladové slovníky, slovník cudzích slov, synonimický slovník, frazeologický slovník, nárečové slovníky, slovníky mien...

Online anglické slovníky: prekladové slovníky, slovník výslovnosti (vrátane audionahrávok), slovník fráz, ekonomický slovník a zopár ďalších užutočných anglických slovníkov. 

Vizuálny slovník: pojmy sú rozdelené do kategórií a podrobne vysvetlené (opísané) na obrázkoch.

Prekladový slovník firmy Microsoft, ktorý umožňuje prekladať slová, texty aj celé webové stránky. K dispozícii je  takteiž vypočutie prekladu a automatická detekcia jazyka.

Rôzne slovenské slovníky: slovník skratiek, slovník starých výrazov, glosár mien.

Prekladové slovníky.

Niekoľko slovenských slovníkov, ktoré sú tvorené jazykovedným ústavom ľudovíta Štúra (Slovenská akadémia vied). Zoznam slovníkov v skratke: KSSJ, PSP, SCS, SSS, SSJ, HSSJ aj Bernolákov päťjazyčný slovník.

Online slovníky: prekladové slovníky, slovník cudzích slov, synonimický slovník a krížovkársky slovník.

Online kontrola pravopisu. Aplikácia je v testovacej prevádzke.

Šarišsko-slovenský nárečový slovník.

Online slovník a prekladač textu medzi rôznymi cudzími jazykmi.