Vzdelávacie weby - Rôzne

Katalóg webov, ktoré poskytujú online materiály na vzdelávanie alebo vzdelávacie online kurzy. Ak poznáte nejaký užitočný vzdelávací web, budeme radi, ak nám o ňom poviete (napíšte do fóra alebo pošlite správu redaktorom).

všetky vzdelávacie weby Rôzne

nájdené vzdelávacie weby: 30   Popularita | Názov | Dátum vloženia

 Khanova akadémia poskytuje vzdelávacie videá z rôznych školských predmetov od základnej školy až po univerzity. 

Wikipédia je najväčšia a najznámejšia online encyklopédia na Internete. Taktiež patrí medzi najnavštevovanejšie stránky.

Web zhromažďujúci množstvo zaujímavých videí. Ide o prednášky z konferencií, na ktorých vystupujú významní a uznávaní ľuďia z celého sveta. Mnohé videá majú titulky vo viacerých jazykoch.

Coursera je virtuálna Internetová škola poskytujúca vzdelávanie prostredníctvom prednášok a kontrolných testov.

Študentský portál, ktorý orientuje služby a informácie venované špeciálne pre študentov. Referáty, Ťaháky, Učebné poznámky, Maturita, Maturitné otázky.

Videá, návody, recepty, tipy, triky a rady z rôznych oblastí.

Naučte sa, ako veci fungujú. Portál HowStuffWorks vysvetľuje tisícky zaujímavých tém pomocou názorných obrázkov, videí aj interaktívnych aplikácií.

Agregátor voľne dostupných prednášok určených na vzdelávanie. Ide o vzdelávacie prednášky prevažne z prostredia univerzít.

Všetko, čo študent potrebuje - referáty, ťaháky, čitateľský denník, slohy, úvahy, SOČ, životopisy

Stránka s veľkým počtom referátov, prednášok, maturitných otázok, diplomoviek a iných študentských prác.

Tipy, triky, návody a rady z najrôznejších oblastí života: učenie a vzdelávanie, šport, zábava, domáce práce, vzťahy, domácnosť, záhrada, hranie na hudobné nástroje...

edX

Vzdelávacie kurzy online z najprestížnejších svetových univerzít.

DBPedia je voľne dostupná otvorená databáza informácií. Informácie sú štruktúrované a ich hlanvým zdrojom je najmä Wikipédia.

Referáty a ťaháky pre žiakov a študentov. Prečítajte, vytlačte alebo uložte si referáty, ťaháky, slohy, SOČ, maturitné otázky a ďalšie.

Videonávody z kategórie Ako na to. Tipy, triky a rady z rôznych oblastí.

YouTube väčšinou poznáme ako portál s videami. Jeho súčasťou je však aj sekcia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a v nej nájdete množstvo zaujímavých videí.

Freebase je voľne dostupná otvorená databáza informácií. Informácie sú štruktúrované a ich zdrojom je viacero webo vrátane Wikipédie alebo Musicbrainz.

Študentské stránky ponúkajú na stiahnutie referáty z rôznych predmetov, 

Verejným katalóg vedeckých prác. Nájdete tu najmä bakalárske a diplomové, ale aj rigorózne či dizertačné práce.

Videonávody z kategórie Ako na to. Tipy, triky a rady z rôznych oblastí.