Vzdelávacie videá - o sekcii

V online katalógu nájdete vzdelávacie videá na učenie či rozširovanie vedomostí / znalostí z rôznych predmetov a oblastí.

Tento web nie autorom vzdelávacích videí - pri každom z nich je odkaz na detail autora a jeho stránku. Ak sa vám vzdelávacie prednášky páčia, nezabudnite ich ohodnotiť a navštíviť stránky autorov, kde môžete nájsť ďalšie materiály na učenie, diskusiu k videu na položenie otázok či vyslovenie pochvaly za ich snahu.

Vzdelávanie prostredníctvom náučných videí je čoraz populárnejšie a v zahraničí sa už využíva v niektorých školách. Výhodou vzdelávacích videí je, že si každý môže video pozrieť svojou rýchlosťou, vrátiť sa k nepochopenej časti a lepšie pochopiť učivo.

Vzdelávacie videá v slovenčine sú pomerne vzácne, a preto sme do katalógu zaradili aj nejaké české. K dispozícii je prehľadné filtrovanie aj na základe jazyka. Chceme sa zamerať na vzdelávacie videá v slovenskom jazyku, prípadne v českom jazyku, keďže sa ťažko hľadajú (neexistuje vyhľadávací nástroj).

Najpopulárnejšie zoznamy vzdelávacích videí:

Ak poznáte ďalšie užitočné vzdelávacie videá, budeme radi, ak nám o nich poviete (napíšte do fóra alebo pošlite správu redaktorom).

Štatistiky vzdelávacích videí

Na stránke nájdete 2001 videí (498 hodín) od 30 autorov v 15 kategóriách a 141 kapitolách.